Crypto coin

Waves (WAVES)

FİYAT 1,20 USD

%24S -%2,45

loading

Waves (WAVES) Satın Al

Waves Coin Satın Al

Waves alım satım işlemlerinizi Block Earner'da dakikalar içerisinde Türk Lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "Waves Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda Waves Coin alıp satın. Platformda minimum kripto alım satım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Waves Coin Canlı Fiyatı Ne Kadar?

Waves fiyatı, 2022 yılında yapmış olduğu yükseliş ile artan kitlelerce sorgulanmaktadır. Bu yükselişin kurucusu Sasha Ivanov'un Ukraynalı olmasına ve 2022 yılından beri süregelen savaş durumu ile ilgili olduğunu savunan yatırımcılar da bulunmaktadır. Waves değeri, gerçek zamanlı olarak dolar ve TL cinsinden sayfamızda yer almaktadır.

Waves Coin Nedir?

Waves, sağladığı sistem ile blockchain alanında teknik bilgi gerekmeden token oluşturma, akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulamalar için altyapı hizmetleri sağlayan PoS (Stake Kanıtı) algoritması ile çalışan bir 1. katman (Layer 1) blockchaindir. Aynı isimli WAVES, ekosistemin yerel coini/tokenidir. Waves'in sağladığı bu altyapıdaki amacı, blockchaini ve dolayısıyla merkeziyetsizliği günlük hayata daha hızlı adapte etmeye yardımcı olmak ve geliştirme aşamalarının hızlanmasını sağlamaktır. Waves, ekosistemi içerisinde teminatlandırma için Neutrino, merkeziyetsiz borsa işlemleri için WX Network, NFT ve oyun alanında Waves Ducks, otomatize piyasa yapıcı olarak SwopFi gibi merkeziyetsiz uygulamalar barındırmaktadır. Waves blockchaininde block ödülleri 6 WAVES'dir. Çıkışı itibari ile enflasyonist bir kripto olan WAVES'in maksimum arzı belirsizdir.

Waves Coin Değeri Nasıl Belirleniyor?

Waves coinin değeri, piyasadaki diğer varlıklar gibi arz ve talep doğrultusunda belirlenmektedir. Waves'in yol haritasında yer verdiği güncellemeleri başarıyla sonuçlandırması da fiyata etki edebilmektedir. Buna ek olarak proje kurucusunun Ukraynalı olması, piyasa tarafından mevcut savaş durumlarından etkilenebilirliğini arttırmaktadır. Bu nedenle savaşın sona ermesi Waves coin fiyatında bir etki yaratabilir.

Waves Coin'in Geleceği Ne Olacak?

Waves ağında yapılacak geliştimeler Waves 2.0 adı altında sunulmaktadır. Bu geliştirmelerin diğer blockchainler üzerinde de Waves coine erişim açısından katkısı olacağı öngörülmektedir. Waves 2.0'da olacak geliştirmelerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 1. Yeni Konsensus Mekanizması ve Ethereum Sanal Makinesi Desteği

 2. Yeni Yönetişim Modelleri

 3. Diğer Blockchainlere Köprüler

 4. Metaverse Geliştirmeleri

Waves Coin Hesabı Nasıl Açılır?

WAVES hesabı açmak için Block Earner'ı kullanabilirsiniz. WAVES hesabını, WAVES tokenlarınızı transfer edebileceğiniz veya tutacağınız bir cüzdan gibi düşünebilirsiniz. Block Earner'da hesap oluşturarak sahip olduğunuz WAVES'lerinizi Block Earner hesabına yatırabilir ya da çekebilirsiniz. Güvenli ve kolay bir arayüz sunan platform ile WAVES işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Waves Coin Nasıl Alınır ve Satılır?

Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra WAVES alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki WAVES seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız WAVES'leri satmak istediğiniz zaman "Sat" butonuna tıklayıp miktar giriniz.

Waves Coin Nasıl Saklanır?

Sahip olduğunuz WAVES'lerı dilerseniz bir kripto borsasında, dilerseniz de Waves blockchainini destekleyen cüzdanlarda tutabilirsiniz. Birinci seçenekte kripto borsalarında satın aldığınız Waves, borsa cüzdanınızda tutulacaktır. İkinci seçenekte ise herhangi bir borsadan satın aldığınız WAVES coinlerinizi merkeziyetsiz bir cüzdana çekmektir. Bunun için, Waves ağını destekleyen bir cüzdan kurulumunu gerçekleştirip, cüzdan adresinizi kopyalayın. Daha sonra borsa cüzdanınızdaki WAVES varlıklarınızı "Çek"'e tıklayarak kopyalamış olduğunuz cüzdan adresinizi yapıştırın. Kullanmak istediğiniz ağ adresini seçip iki faktörlü doğrulama işlemlerini bitirdikten sonra gönderim işleminiz başlayacaktır.

Waves Coin Madenciliği

Waves blockchaini Pos (Stake Kanıtı) algoritmasının güncellenmiş bir versiyonu olan LPoS konsensus mekanizmasını kullanmaktadır. Bu nedenle elektrik enerjisi tükerek WAVES coin madenciliği yapılmamaktadır. Waves madenciliği yapmak için WAVES sahibi olmanız gereklidir. En az 1000 WAVES ile node kurabilir ve ağa katkıda bulunabilirsiniz. Fakat 1000 WAVES'lik bir node, genellikle ayda 1 block tamamlayabilir. Bu nedenle WAVES miktarınız düşükken node kurmaktan daha çok sahip olduğunuz WAVES'leri delege etmek daha mantıklı olacaktır. Waves blockchaininde block ödülleri 6 WAVES'dir. Fakat bu ödül miktarı madencilerin ortak oyları ile arttırılıp azaltılabilir.

Ayrıca, Waves blockchaininde direkt olarak madenci olmak yerine, Waves ekosisteminin üzerindeki merkeziyetsiz finans platformlarına likidite sağlayarak "Likidite Madenciliği" yapabilirsiniz.

Waves Ağı Güvenli Mi?

Waves blockchaini PoS algoritmasının güncellenmiş bir versiyonu WavesNG protokolü kullanmaktadır. Bu protokolün temel dayanağı Prof. Emin Gün Sirer'in oluşturduğu Bitcoin-NG protokolüne bağlanmaktadır. Ağın inovatif yapısı ve kodlarının açık kaynaklı olması sebebiyle, isteyen tüm geliştiricilerin veya son kullanıcıların inceleyebildiği ve düzenlemeler önerebildiği bir yapısı vardır. Bu sistem ise birçok yatırımcı için güven unsuru oluşturmaktadır.

Waves Coin Ne Zaman Çıktı ve Kurucusu Kim?

Waves 2016 yılında yaptığı ICO (İlk Coin Arzı) etkinliğinden sonra piyasaya çıkmıştır. ICO'da 1 adeti yaklaşık 0.19 USD değerinden, toplam 16 milyon dolara yakın USD' değerinde (yaklaşık değeri 30 bin BTC) WAVES yatırımcılarına satılmıştır. Waves'in kurucusu, Alexander(Sasha) Ivanov adlı Ukrayna doğumlu bir bilim insanıdır. Kurucusu olmasının yanı sıra Waves blockchainin geliştirilmesinde ve pazarlamasında büyük katkıları bulunmaktadır. 2016 yılında kurulan projede 7 yıl sonrasında bile düzenli olarak Waves topluluğu ile görüşmekte ve fikirlerini almakta aynı zamanda AMA (Ask-Me-Anything/Bana İstediğini Sor) etkinlikleri düzenlemektedir.

Waves Coin'i Benzersiz Yapan Özellikleri

Waves, çıktığı yıl itibari ile gösterdiği vizyonu ve PoS odaklı olması oldukça önemlidir. Blockchain ekosistemindeki kullanıcıları, geliştiricileri ve ekipleri ekosisteme daha hızlı adapte etmek adına çalışmalarda bulundu. Sağladığı hizmetler ile kısa sürede token çıkarabilir ve Waves'in desteklediği merkeziyetsiz finans platformlarında piyasaya sürebilmelerine izin vermektedir. Dijital ürünlerin tokenizeleştirilmesinde rol oynamaktadır. Waves-NG protokolü ile likit blocklar kullanarak saniye başına yapılabilen işlem sayısını arttırmıştır.

Dolaşımda Kaç Waves Coin Bulunuyor?

İlk coin arzı sırasında 100 milyon adet basılan ve satışı yapılan WAVES, %85'i ICO katılımcılarına, %9'u geliştirici ekibe, %4’ü partnerlere ve erken destekçilere ve %1’i ise Waves ağına erken dönemde destek sağlayan kullanıcılara dağıtıldı. WAVES'in şu anki toplam arzı ve dolaşımdaki arzı eşit sayıda, 111,833,914 adettir. Ek olarak WAVES'in maksimum arzı sınırsızdır. Ekip, bu enflasyonist yapıyı, WAVES ekosisteminde harcanan işlem ücretlerinin belirli bir bölümünün yakılması ile dengelemeyi amaçlamıştır. 2023 Temmuz ayı itibari ile bu tokenların %22'si stake edilmiştir.

communityWebsitewaves.tech
communityToplulukTwitter

WAVES Fiyat İstatistikleri

coingecko
Waves Fiyatı
$1,20
24s Düşük/24s Yüksek
$2,20/$2,36
7g Düşük / 7g Yüksek
$2,20/$2,45
Ticaret Hacmi
$25.650.792,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#255
Piyasa Değeri
$224.133.759,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,114444
Tüm Zamanların
En Yükseği
$61,30 -%96,34
31 Mar 2022 (yaklaşık 2 yıl)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,130878 %1.614,51
02 Ağu 2016 (neredeyse 8 yıl)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow