Crypto coin

ApeCoin (APE)

FİYAT 1,32 USD

%24S +%1,88

loading

ApeCoin (APE) Satın Al

ApeCoin (APE) Satın Al

ApeCoin (APE) alım satım işlemlerinizi Block Earner’da dakikalar içerisinde Türk lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "APE Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda APE token alıp satın. Platformda minimum kripto alım limiti yalnızca 1 TL'dir.

ApeCoin (APE) Nedir?

ApeCoin, 2021 yılının favori NFT projelerinden Bored Ape Yacht Club (BAYC) topluluğunun ekosistemidir. BAYC topluluğu NFT toplulukları arasında önde gelen anonim bir topluluktur. NFT’ler oluşturulduğundan beri toplam hacim 1.5 milyon ETH civarındadır. Şubat 2024 tarihi itibari ile herhangi bir Bored Ape NFT’sinin minimum fiyatı (floor price) 21 ETH’dan başlamaktadır. Bu fiyat 2022 ortalarında 150 ETH değerini görmüştür. BAYC koleksiyonu, Bored Ape (Sıkılmış Maymun) görsellerinden oluşmaktadır.

ApeChain Nedir?

Apecoin ekosistemi, kendi blockchainine geçmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda ApeCoin DAO, AIP-378(ApeCoin Geliştirme Teklifi) ile ApeChain adlı blockzinciri geliştirmek için Optimism, ve diğer ZK tabanlı Layer2'ler arasından tercihini Arbitrum'dan yana kullanmıştır. Bu nedenle ApeChain'in Arbitrum Orbit üzerinde kurulması planlanmaktadır. ApeChain blockzinciri, APE token transfer ücretlerini azaltmak ve kullanıcıların ekosistem ile olan interaksiyonları arttırmak amaçlı yapılmıştır. Blockzincir oluşturulduğunda kullanıcılar transfer ücretlerinde APE kullanabilecek ve ağdaki potansiyel uygulamalar üzerinde APE ile işlem yapabileceklerdir.

ApeCoin (APE token) Nedir?

APE, ApeCoin ekosisteminin ERC-20 standartlarında oluşturulmuş yönetişim ve fayda tokenidir. APE sahipleri APE DAO’da gerçekleşen oylamalarda ekosistemin geleceği adına alınan kararlarda oy kullanabilirler. Aynı zamanda ApeCoin ekosisteminin oluşturmaya çalıştığı metaverse sisteminde APE, avatar, arsa ve diğer oyun eşyaları almak için kullanılacaktır.

ApeCoin toplam arzı ne kadar?

ApeCoin’in toplam arzı ve maksimum arzı eşit olup 1 milyar adettir. Şubat 2024 tarihi itibari ile dolaşımdaki APE miktarı 368,593,750 adetten oluşmaktadır. APE tokenin herhangi bir enflasyonu bulunmamaktadır. ICO döneminde sunulan tokenomics teklifinde ekosistem fonlarına ayrılan miktar %62, token launch için katkı gösteren 3. Partilere %14, BAYC ve Ape ekosisteminin yaratıcısı olan Yuga Labs’a %15, başlangıçta anonim daha sonrasında kimliklerini açıklayan BAYC kurucularına %8 ve yardım işleri için %1 token ayrılmıştır. Farklı açılım tarihleri olmakla birlikte APE tokenin dağıtımı 2026 yılında sonlanacak ve dolaşımdaki coin miktarı 1 milyara ulaşacaktır.

ApeCoin Kurucuları Kimlerdir?

BAYC ekosistemi Gorden Goner ve Gargamel takma isimli kişiler tarafından oluşturulmuştur. 2022’de ise bu kişilerin Wylie Aronow ve Greg Solano olduğu açığa çıkmıştır. Yuga Labs BAYC için her ne kadar destekçi olsa da, ApeCoin kurucuları tamamen bu kişilerdir diyemeyiz. ApeCoin şu an için Ape DAO adı verilen merkeziyetsiz bir organizasyon tarafından yönetilmektedir.

ApeCoin (APE) coin nasıl alınır ve satılır?

APE token (ApeCoin) satın almak için, alım-satım platformunda APE bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra APE alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki APE seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız APE tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda APE tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

communityToplulukTwitter

APE Fiyat İstatistikleri

coingecko
ApeCoin Fiyatı
$1,32
24s Düşük/24s Yüksek
$1,64/$1,83
7g Düşük / 7g Yüksek
$1,55/$1,89
Ticaret Hacmi
$95.573.414,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#80
Piyasa Değeri
$1.018.817.464,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,093808
Tüm Zamanların
En Yükseği
$26,70 -%93,62
28 Nis 2022 (yaklaşık 2 yıl)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$1,008 %69,03
10 Eki 2023 (8 ay)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow