Crypto coin

Chiliz (CHZ)

FİYAT 0,07 USD

%24S -%2,56

loading

Chiliz (CHZ) Satın Al

CHZ (Chiliz) Token Satın Al

CHZ coin (Chiliz) alım satım işlemlerinizi Block Earner’da dakikalar içerisinde Türk lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "CHZ Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda CHZ token alıp satın. Platformda minimum kripto alım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, futbol kulüpleri ve taraftarları arasındaki etkileşimi arttırmak ve taraftarların kulüple daha da yakınlaşmasını sağlaması amacıyla oluşturulmuş bir blockchain ekosistemidir. Chiliz’in sunduğu Socios uygulaması ile taraftarlar, fanı oldukları takımlar ile aşağıdaki gibi etkileşimler içerisine girebiliyorlar:

 1. Antrenmanları izleme
 2. İmzalı forma, top, eldiven gibi ürünler kazanma
 3. Takım fotoğrafına katılma
 4. VIP maç biletleri
 5. Özel stadyum turu
 6. Takım oyuncuları ile tanışma
 7. NFT ödülleri

Bunların dışında, takım otobüsü renkleri ya da takıma yeni katılan oyuncuların forma numaralarını belirleme gibi seçimlerde kullanıcılar tuttukları taraftar tokenlar ile oy kullanabilir ve takımlarına destek olabilmektelerdir. Chiliz ağı üzerinde, futbol, basketbol, amerikan futbolu, e-spor gibi farklı spor dallarında 70’den farklı takımın taraftar tokenı yer almaktadır. Bu tokenlardan bazıları, Man City Fan Token, PSG Fan Token, AC Milan Fan Token, AS Roma Fan Token, UFC Fan Token, OG Fan Token’dir.

Socios, yeni çıkacak olan taraftar tokenlar için bir launchpad olarak hizmet vermektedir. Token önsatışlarına katılmak için kullanıcılar ellerinde CHZ bulundurarak alım yapabilirler.

CHZ token nedir?

CHZ, Chiliz ekosisteminin yerel tokenidir. 2018 yılında platformun çıkışı ile ERC-20 standardında düzenlenen CHZ, 2023 yılında Chiliz’in kendi blockchaini üzerine geçmesi ile Chiliz Net üzerinde de işlem görebilmektedir. CHZ kendi ağı dışında BEP-20, ERC-20, ve Solana ağlarında desteklenmektedir. CHZ aynı zamanda Socios üzerindeki fan token önsatışlarında ve Chiliz chaindeki işlem ücretleri için kullanılır.

CHZ Coin (Chiliz) toplam arzı ne kadar?

CHZ coinin toplam ve maksimum arzı 8,888,888,888 adetten oluşmaktadır. Bu tokenların 8,888,290,622 adeti şu anda dolaşımdadır. Buna göre tokenların %99.99’u dolaşımda bulunmaktadır. CHZ ilk halka arzı döneminde oluşturulan token dağıtım programına göre, tokenların %15’i stratejik satış kısmına, %15’i pazarlama faaliyetlerine, %20’si kullanıcı rezervine, %34.5’u ön satış ve halka arz satışına, %7.5’i tohum yatırımcılarına, %5’i Chiliz ekibine ve %3’ü ise danışman kadrosuna verilmiştir.

Chiliz’in kurucuları kimlerdir?

Chiliz’in kurucuları Alexandre Dreyfus, Thibaut Pelletier, Max Rabinovitch ve Emma Diskin’dir. Dreyfus aktif olarak Chiliz’de CEO’luk görevine devam etmektedir. Pelletier CTO, Rabinovitch Socios şirketinde CSO ve Diskin ise COO olarak görev almaktadır. Danışmanlık kurulunda eski Google Direktörü Mickey (Hyunyu) Kim, Stephan Tual ve Mor Weizer gibi isimler bulunmaktadır. Chiliz, 2018 ve 2021 yılında çıktıkları iki yatırım turunda toplam 66 milyon dolar yatırım almıştır.

CHZ Coin (Chiliz) nasıl alınır ve satılır?

CHZ token satın almak için, alım-satım platformunda CHZ bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra CHZ alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki CHZ seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız CHZ tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda CHZ tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

communityToplulukTwitter

CHZ Fiyat İstatistikleri

coingecko
Chiliz Fiyatı
$0,07
24s Düşük/24s Yüksek
$0,12/$0,13
7g Düşük / 7g Yüksek
$0,10/$0,13
Ticaret Hacmi
$115.747.304,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#77
Piyasa Değeri
$1.048.355.037,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,110408
Tüm Zamanların
En Yükseği
$0,878633 -%86,58
13 Mar 2021 (3 yıldan fazla)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,0041088 %2.770,60
28 Eyl 2019 (neredeyse 5 yıl)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow