Crypto coin

Dogecoin (DOGE)

FİYAT 0,14 USD

%24S -%1,61

loading

Dogecoin (DOGE) Satın Al

Dogecoin Satın Al

Dogecoin alım satım işlemlerinizi Block Earner'da dakikalar içerisinde Türk Lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "Dogecoin Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda Dogecoin (DOGE) alıp satın. Platformda minimum kripto alım satım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Dogecoin Canlı Fiyatı Ne Kadar?

Dogecoin fiyatı, topluluğunun genişlemesi, Elon Musk'ın desteği ve Tesla'nın da Dogecoin tutmaya başlamasından sonra artan kitlelerce sorgulanmaktadır. Dogecoin hedef fiyatı, çoğu alım-satım yapan kişi için psikolojik bir direnç olan 1 dolar olarak öngörülmektedir. Dogecoin değeri, gerçek zamanlı olarak dolar ve TL cinsinden sayfamızda yer almaktadır.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin (DOGE) 2013 yılında başlangıçta şaka olarak ortaya çıkarılan PoW (İş Kanıtı) algoritmasını kullanan bir açık kaynaklı blockchain ve kripto para birimidir. O dönemde internette bir Meme haline gelen Shiba Inu cinsi bir köpek fotoğrafını ikon olarak kullanır. Tıpkı Bitcoin gibi, Doge da eşten eşe para transferi ve anlık ödeme sistemi olarak oluşturulmuştur. Kullanıcılar, Dogecoin ile para transferi yapabilir ve ödemeler gerçekleştirebilirler. Teknik altyapı olarak Dogecoin, Litecoin'in çatallanmış versiyonu olan ve artık tedavülde olmayan Luckycoin'den çatallanmıştır. Bu nedenle Litecoin ile birçok benzer özellikler taşımaktadır. Dogecoin blockchaini Litecoin'den farklı olarak toplam arzı sınırsızdır ve bu nedenle enflasyonist bir yapıya sahiptir. Block süresi daha kısadır ve daha hızlı transferler gerçekleştirilebilir.

Başlangıçta Twitter ve Reddit gibi sosyal medya platformlarında kaliteli ve özgün içerik üreten kullanıcılara bahşiş vermek amacıyla kullanılmaktaydı. Daha sonra sosyal medya toplulukları arasında gittikçe yaygınlaştı ve Dogecoin topluluğu ortaya çıktı. Dogecoin topluluğu kendi aralarında fon toplayarak bazı yardımsever faaliyetlerde de bulundular.

Dogecoin Değeri Nasıl Belirleniyor?

Dogecoin, piyasadaki diğer varlıklar gibi arz ve talep doğrultusunda değerlenmektedir. Farklı dönemlerdeki trendler de Dogecoin'in değerinde etkiler yapabilir. Örneğin, piyasada bir Memecoin trendi var ise Dogecoin'de bununla doğrultulu olarak değer kazanabilir. Bilindiği gibi, Elon Musk'ın desteğiyle daha da popüler hala gelen Dogecoin, farklı firmalar ya da kuruluşlar tarafından kabul edilirse değeri artabilir. Bu tarz temel haberler dışında piyasadaki risk iştahına bağlı olarak değeri belirlenir.

Dogecoin Hesabı Nasıl Açılır?

Dogecoin hesabı, bir bakıma borsa hesabı ya da cüzdanıdır. Bunu yapmak için Block Earner'da hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınız oluşturulduktan sonra Kripto Al/Sat sekmesine giderek Dogecoin satın alabilir ve varlıklarınızı platformda tutabilir, alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer borsalarda sahip olduğunuz Dogecoinleri Block Earner'a aktarmak için "Kripto Yatır" sekmesine tıklayarak size ait olan cüzdan adresinizi kullanarak transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dogecoin Nasıl Alınır ve Satılır?

Dogecoin satın almak için, alım-satım platformunda Dogecoin bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra Dogecoin alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki Dogecoin seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız Dogecoinleri satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda Dogecoinlerinizi sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

Dogecoin Nasıl Saklanır?

Dogecoin, ya da herhangi bir kripto varlık direkt olarak taşınmamaktadır. Burada taşınan ve saklanan özellik, varlıkların sahipliğidir. Bu bağlamda, Dogecoin saklamak için güvenilir merkezi borsalar tercih edilebilir. Bunun dışında, Trust Wallet, Metamask gibi cüzdanlara Dogecoin ağı eklenerek, merkezi borsada tutulan Dogecoinler, kişisel cüzdanlara aktarılabilir. Bunu yapmak için merkezi borsadan satın almış olduğunuz Dogecoinleri çekmeye tıklayın. Cüzdan adresinizi karşınıza çıkan ekrana yapıştırın. Ağ olarak Dogecoin ağını seçin ve gönderin. Tahmini birkaç dakika içerisinde varlıklarınız cüzdanınıza ulaşacaktır.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin, PoW (İş Kanıtı) algoritmasıyla çalışmaktadır. Dogecoin madenciliği yapabilmek için güçlü işlemcili bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte madencilik havuzlarına katılarak bilgisayar gücünüzün kazdığı oranda Dogecoin'i pay olarak alabilirsiniz. İlk dönemlerde sıradan bilgisayarla ile bile çok sayıda Dogecoin kazılabilirken şu an solo madencilik karlı bir sistem olmaktan çıkmıştır.

Dogecoin madenciliği yapmak için, ilk olarak uygun bir donanım satın almanız gerekmektedir. Ekran kartı, işlemci veya ASIC adı verilen cihazlar ile yapabileceğiniz madencilik seçenekleri, sermayenize ve kar beklentinize göre değişebilir. Daha sonra madencilik sürücülerini indirmeniz gereklidir. Sonra buradan bir madencilik havuzuna katılarak madenciliğe başlayabilirsiniz.

Dogecoin Güvenli Mi?

Dogecoin, blockchain yapısı bakımından fazla node sayısına sahip ve merkeziyetsiz bir blockchaindir. Temel anlamda ise güçlü bir topluluğa sahiptir. Bunun dışında Elon Musk'ın da sağlamış olduğu destek ile herkes tarafından bilinen popüler bir coin haline gelmiştir. Likidite ve hacim ortalamaları yüksek seyretmekte, çoğu borsada bulunan bir coindir. Bu nedenle Dogecoin genel anlamda güvenlidir denilebilir.

Dogecoin Ne Zaman Çıktı ve Sahibi Kim?

Dogecoin 2013 yılının Aralık ayında ortaya çıkmıştır. Dogecoin'i oluşturan kişiler o dönem Adobe firmasında çalışan Jackson Palmer ve IBM firmasında yazılım mühendisi olan Billy Markus'dur. Bir söylentiye göre, Dogecoin'in oluşturulması 4 saat sürmüştür.

Burada Dogecoin'i üreten ekip ve sahibi arasında bir fark vardır. Çoğu blockchain gibi Dogecoin'in de bir sahibi yoktur. Dogecoin, topluluğuna aittir diyebiliriz.

Dogecoin ve BabyDoge Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dogecoin kendi blockchaini olan Layer-1 bir proje iken BabyDoge, Memecoin trendi sırasında ortaya çıkmış Binance Smart Chain ağında üretilmiş bir tokendir. BabyDoge'un iddia ettiğine göre amaçları arasında hayvanlara yardım etmek de bulunmaktadır. Memecoin trendi sırasında 35 kat yükseliş sağladığı için ünlenmiş bir tokendir. BabyDoge "Yansıma" adı verilen bir sistem ile BabyDoge transferlerinden kazanılan işlem ücretlerinin %5'lik bölümünü BabyDoge holdelarına dağıtır ve pasif gelir imkanı sunar.

Genel anlamda, iki varlığında memecoin bazlı olmaları ve köpek logoları kullanmaları dışında benzer bir yanı yoktur.

communityToplulukTwitter

DOGE Fiyat İstatistikleri

coingecko
Dogecoin Fiyatı
$0,14
24s Düşük/24s Yüksek
$0,08/$0,09
7g Düşük / 7g Yüksek
$0,08/$0,09
Ticaret Hacmi
$468.942.149,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#12
Piyasa Değeri
$12.048.163.888,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,038922
Tüm Zamanların
En Yükseği
$0,7315779 -%88,50
08 May 2021 (yaklaşık 3 yıl)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,0000869 %96.728,91
06 May 2015 (yaklaşık 9 yıl)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow