Crypto coin

Ethereum Name Service (ENS)

FİYAT 25,89 USD

%24S -%1,16

loading

Ethereum Name Service (ENS) Satın Al

Ethereum Name Service (ENS Coin) Satın Al

Ethereum Name Service ya da kısaltma adıyla ENS token alım satım işlemlerinizi Block Earner'da dakikalar içerisinde Türk Lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "ENS Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda ENS Coin alıp satın. Platformda minimum kripto alım satım limiti yalnızca 1 TL'dir.

ENS (Ethereum Name Service) Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blockchaini üzerinde oluşturulmuş bir isimlendirme sistemidir. Bir diğer deyişle ENS, DNS adreslerinin Ethereum ağındaki merkeziyetsiz halidir. DNS’ler internet üzerindeki IP adresleridir. Web2 dünyasında bu IP adreslerinin kullanımı ve hatırlanması zor olması sebebiyle IP’ler yerine domain’ler kullanılmaktadır. ENS (Ethereum Name Service), Web3 dünyasındaki 0xAbCdE..gibi cüzdan adreslerinin basitçe isimlendirilerek (blockearner.eth gibi) kullanılmasını sağlar.

ENS’deki isimler ERC-721 standartı ile oluşturulur. Bu standart NFT’lerde de kullanılmaktadır. Bu isimler alınabilir, satılabilir veya kişiden kişiye transfer edilebilirler. Satın alınan ENS adreslerinin aynı zamanda Sub Domain (Alt adresleri) de sahip kişi tarafından kullanılabilir. Örneğin, blockearner.eth adresine sahip kişi, aynı zamanda abc.blockearner.eth adresini bir website adresi olarak kullanabilir.

ENS kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yönetilmektedir. Buradaki temel amaç domainlerin merkeziyetsizleştirilmesi ve blockchain dünyasında yaygınlaştırılmasıdır. Ocak 2024 itibari ile 800 bin farklı kullanıcı tarafından 2.14 milyon adet ENS domaini üretilmiştir. Bu adresler aynı zamanda DNS isimlendirmelerini (.com, .org, .io gibi) desteklemektedir.

Ethereum Name Service ile domain nasıl alınır?

Eğer özel bir ENS satın almak istiyor iseniz, https://app.ens.domains/ sitesine giderek almak istediğiniz Web3 kullanıcı adını aratabilirsiniz. Almak istediğiniz adres daha önce alınmadıysa Web3 cüzdanınızı bağlayarak adresi kullanmak istediğiniz süreyi seçiniz. Adres karşılığında kayıt ve gas ücretinizi ödeyerek adrese sahip olabilirsiniz. Daha uzun süreli alımlar, gas maliyetinizi düşürecek ve indirimli almış olacaksınız. Domainizi cüzdan adresiniz yerine kullanabilmek için, satın aldıktan sonra ENS’in resolverını kullanarak sahip olduğunuz cüzdan adreslerini almış olduğunuz domain ile bağlamanız gerekmektedir.

ENS’nin avantajları nelerdir?

Ethereum Name Service’den domain aldıktan sonra 0x… ile başlayan adresinizi hatırlamanız gerekmez ve kolayca yazabilirsiniz. Adres yazarken yapılan hatalar ya da “ya yanlış yazdıysam” korkusu hissedilmez. Çünkü adresiniz seçmiş olduğunuz basit bir kelimeden oluşur. Bu sayede fonlarınızı yanlışlıkla başka bir adrese göndermemiş olursunuz.

ENS coin nedir?

ENS coin, 2021 yılının Kasım ayında, ENS sahiplerine airdrop yapılarak piyasaya sürülmüştür. ENS token, protokolün yönetişim tokenidir. ENS holderları teklif geliştirebilir ve DAO’da sunulan teklifler üzerinde oy kullanabilirler. Bu sayede protokolün gelişimine katkıda bulunup, hazinedeki kaynakların nereye harcanacağı konusunda fikir belirtebilirler.

ENS kim tarafından kurulmuştur?

Ethereum Name Service, Ethereum Foundation ekibinde daha önce çalışmış kişiler içermektedir. 2017 yılında üzerinde çalışılmaya başlanan ENS, 2018 yılında ENS Labs Limited’in kurulmasıyla faaliyetlerine başlamıştır. Bu kuruluş, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen, ENS yazılımını geliştirmeye odaklı bir kuruluştur. ENS Labs, Ethereum Foundation’da da bulunan Nick Johnson ve Alex Van de Sande tarafından kurulmuştur.

ENS token ekonomisi

ENS tokenin toplam ve maksimum arzı 100 milyon adet ile sınırlıdır. Bu arzın yüzde 30.74’ü (30,742,978 adet) dolaşımda bulunmaktadır. 2024 Ocak ayı itibari ile piyasa değeri yaklaşık 500 milyon dolardır.

ENS Coin Nasıl Alınır ve Satılır?

ENS coin satın almak için, alım-satım platformunda ENS bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra ENS alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki ENS seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız ENS tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda ENS tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

communityToplulukTwitter

ENS Fiyat İstatistikleri

coingecko
Ethereum Name Service Fiyatı
$25,89
24s Düşük/24s Yüksek
$21,61/$23,43
7g Düşük / 7g Yüksek
$21,53/$24,24
Ticaret Hacmi
$89.187.378,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#118
Piyasa Değeri
$679.214.658,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,13131
Tüm Zamanların
En Yükseği
$83,40 -%73,62
11 Kas 2021 (2 yıldan fazla)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$6,69 %228,79
19 Eki 2023 (9 ay)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow