Crypto coin

Fetch.ai (FET)

FİYAT 1,57 USD

%24S -%5,01

loading

Fetch.ai (FET) Satın Al

FET Coin (Fetch.ai) Satın Al

FET coin (Fetch.ai) alım satım işlemlerinizi Block Earner’da dakikalar içerisinde Türk lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "FET Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda FET token alıp satın. Platformda minimum kripto alım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.ai, düzenli olarak yapılan işleri otomatize etme yolunda blockchaini kullanarak güvenli bir altyapı ve sistem sağlamayı hedefleyen ve bunu yaparken yapay zeka, makine öğrenimi ve nesnelerin interneti teknolojilerini kullanan bir blockchain projesidir. Fetch.ai, birbirleri ile çalışabilir bir sistem içerir ve bu sistem içerisinde 4 farklı yapı taşı bulunur. Bu yapı taşları, AI Agents, AgentVerse, AI Engine ve Fetch Network’tür. Her bir yapı taşı, Fetch.ai’yın hedeflediği yapay zeka merkezli bir ekonomide önemli rol oynamaktadır.

AI Agents, öncesinde oluşturulan parametreler ile kişilerin veya kuruluşların yerine karar verme mekanizmasında rol oynayan akıllı programlardır. Bu sistem, tıpkı kişiye özel bir asistan gibi düşünülebilir. AI Agents ile yeni bir iş kolu üretebilir, ya da iş yerinizde düzenli olarak yapılan görevleri otomatize edebilirsiniz.

AgentVerse, AI Agent’ların oluşturabildiği veya var olan bir AI Agent’ın kullanılabildiği bir launchpad platformudur. AgentVerse, farklı kullanım senaryoları için farklı AI Agent’lar sunar. Bu kullanım senaryolarından bazı örnekler ise şöyledir: Yapay zeka youtube video özetleyicisi, hisse fiyatı takip edicisi, hava durumu takip edici, pdf belge özetleyicisi gibi.

AI Engine, kod ile sıradan kişileri birleştiren bir köprüdür. Yapmak istediğiniz şeyi AI Engine sayesinde koda dökebilir ve almak istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Bir örnek üzerinden anlatacak olursak, “Küçük bir pizza dükkanında 3 kişilik akşam yemeği rezervasyonu yaptırmak istiyorum” gibi bir istekte bulunur iseniz, AI Engine bu isteği parçalar, ve “Restoran + pizza”, “Küçük bir dükkan”, “3 kişilik” özelliklerini farklı AI Agent’lara bölüştürerek iş sürecini başlatır.

Fetch Network ise bu ekosistemin temelinde yer alır ve diğer yapıtaşlarının çalışmalarını destekler. Bu ekosistemde ise Almanac kontratı, Fetch Name Service, Fetch Ledger ve Fet token’lar bulunur.

FET token (Fetch.ai) toplam arzı ne kadar?

FET coin toplam arz miktarı 1,152,997,575 adettir. 2024 Mart ayında ise dolaşımda bulunan FET sayısı 832,018,573 adettir. Fetch.ai ekibinin 2019 yılında yaptığı ilk coin arzı etkinliğinde ERC-20 tipindeki FET tokenların tanesi 0.0967 USD değerinden satılmıştır. Toplam FET tokenların %20’si kurucu ekibe, %20’si kurucu vakfa, %17.4’ü ilerdeki açılışlara, %15’i madenci ödüllerine, %10’u danışmanlara, %6.38’i özel satışa, %6’sı public satışa, %5.24’ü ise tohum satışına ayrılmıştır. 2024 Mart ayı itibari ile, madencilik ödülleri ve gelecek açılışlar hariç diğer tüm tokenlar dağıtılmıştır.

Fetch.ai’nin kurucuları kimlerdir?

Fetch.ai, Humayun Sheikh, Toby Simpson ve Thomas Hain adlı girişimciler tarafından kurulmuştur. Sheikh Fetch.ai’nin CEO’luk görevini üstlenmektedir. Toby Simpson, kuruculuk görevinin yanısıra Fetch.ai ekibinin CTO’luk görevini yapmaktadır. Sheikh ve Simpson önceki start-upları DeepMind’da birlikte görev yapmaktaydılar. Ekibin diğer bir kurucusu Thomas Hain ise Sheffield Üniversitesinde profesörlük görevi yapmakta, yapay zeka makine öğrenimi konusunda derin çalışmaları bulunmaktadır.

FET coin (Fetch.ai) nasıl alınır ve satılır?

FET token satın almak için, alım-satım platformunda FET bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra FET alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki FET seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız FET tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda FET tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

communityWebsitefetch.ai
communityToplulukTwitter

FET Fiyat İstatistikleri

coingecko
Fetch.ai Fiyatı
$1,57
24s Düşük/24s Yüksek
$0,95/$1,15
7g Düşük / 7g Yüksek
$0,65/$1,13
Ticaret Hacmi
$567.983.215,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#71
Piyasa Değeri
$1.163.260.142,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,488268
Tüm Zamanların
En Yükseği
$1,17 -%4,88
08 Eyl 2021 (neredeyse 3 yıl)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,008169 %13.545,18
13 Mar 2020 (4 yıldan fazla)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow