Crypto coin

Decentraland (MANA)

FİYAT 0,40 USD

%24S -%0,92

loading

Decentraland (MANA) Satın Al

Decentraland Coin (MANA) Satın Al

Decentraland coin (MANA) alım satım işlemlerinizi Block Earner'da dakikalar içerisinde Türk Lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "Decentraland Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda MANA Coin alıp satın. Platformda minimum kripto alım satım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Decentraland (MANA) Canlı Fiyatı Ne Kadar?

Decentraland (MANA) coin, son yıllarda sıklıkla adını duyduğumuz Metaverse ve VR (Yapay Gerçeklik) trendleri ile birlikte 2021 yılında fiyatı en çok yükselen tokenlardan birisi oldu. MANA değeri, gerçek zamanlı olarak dolar ve TL cinsinden sayfamızda yer almaktadır.

Decentraland Coin (MANA) Nedir?

Decentraland, kullanıcıların blockchain tabanlı yapay gerçeklik dünyası içerisine bir adım atabilmeleri için oluşturulmuş sanal bir platformdur. Bu platform, içerik üreticilerine, günlük kullanıcılara ve yatırımcılara çeşitli eğlence imkanları sunarken, bir taraftan da sanal dünya üzerinde gayrimenkul alım satımı imkanı sunar. Decentraland, iki farklı tokendan oluşur. Bu tokenlar Ethereum ağı üzerinde farklı konratlar ile oluşturulmuştur. Yaygın olarak bilinen MANA token, ERC-20 standartlarında oluşturulmuş bir tokendır ve platform içi alım-satımlarda kullanılır. LAND ise ERC-721 standartlarında oluşturulmuş NFT (Non-Fungible Token)'lerdir. LAND, 16mx16m boyutunda arazilerdir ve Decentraland evreni 90.601 parselden oluşur. Sahip olunan LAND NFT'leri evrenin belirli bir koordinatındaki parselin NFT sahibine ait olduğu göstermektedir. Decentraland evreninde avatarınızı oluşturup, MANA token ile farklı kıyafetler ve eşyalar alarak satın aldığınız arazinizi geliştirebilir veya evreni içerisindeki etkinliklere katılabilirsiniz.

Decentraland'in Değeri Nasıl Belirleniyor?

Mana coin'in değeri, piyasadaki diğer varlıklar gibi arz ve talep doğrultusunda belirlenmektedir. Diğer bir yandan MANA coinin dahilinde bulunduğu Metaverse, VR projeleri özelinde oluşan bir yükseliş trendi, bu projeler özelinde fiyatlarda etki yapabilmektedir. MANA coin fiyat tahmini yapan çoğu yatırımcı, en yüksek seviyesini kırdığı takdirde psikolojik bir direnç olan 10 dolar seviyelerini düşünmektedirler.

Decentraland (MANA) Coin Nasıl Alınır ve Satılır?

Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra Decentraland (MANA) alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki Decentraland seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız MANA'ları satmak istediğiniz zaman "Sat" butonuna tıklayıp miktar giriniz.

Decentraland'in Geleceği Güvenli Mi?

Decentraland (Mana) coin geleceği, DAO ile yönetilmesi ve blockchain altyapısı olarak Ethereum'u kullanmasından dolayı güven vermektedir. DAO'daki kararlar bilindiği üzere MANA ve LAND tokenlarının holderları ile alınır. Bu nedenle holderlar MANA coin'in iyiliğine olacak teklifleri kabul ederken, MANA coin topluluğuna ya da fiyatına kötü etki edecek tekliflere engel olarak MANA coin'i blockchain metaverse kategorisinin en üst seviyesine çıkarıp orada tutabilirler. Bunun fiyata ne yönde etki edeceği belirsizdir fakat topluluk arkasında durduğu sürece çoğu yatırımcı tarafından metaverse ekosisteminin önemli projelerinden biri olarak görülmektedir.

Decentraland (MANA) Coin Ne Zaman Çıktı ?

İlk geliştirmelerine 2015 yılında başlayan Decentraland (MANA) 2017 yılında 24 milyon dolar değerinde ICO (İlk Coin Arzı) sürecinden sonra piyasa çıkmıştır. Decentraland'in yarattığı sanal evren 2019 yılında beta sürecine girmiş, 2020 yılının Şubat ayında ise genele açılmıştır. Çıktığı günden beri evrene yeni özellikler, sunucular eklenmeye devam etmektedir.

Decentraland Coin Kurucusu Kimdir?

Decentraland, Arjantinli yazılım mühendisi olan Esteban Ordano ve Ari Meilich tarafından kuruldu. Esteban Ordano, Decentraland macerasına gelene kadar Google, BitPay, Güney Amerika İş Forumu, Monits gibi büyük firmalarda yazılım mühendisi, bilişim başkanı gibi farklı roller üstlenmiştir. Bu projede de daha çok teknik taraflarla ilgilenmiştir. Ari Meilich ise Decentraland ekibinde kurucu ortak olarak proje lideri görevini üstlenmiştir. Şu an iki kurucu ortak da Decentraland ekibinde çalışmamakta, fakat danışman olarak görev almaktadırlar.

Decentraland DAO Nedir ve Neasıl Çalışır?

Decentraland DAO, Decentraland topluluğundaki MANA, LAND ve holderlarının organizasyondaki güncellemeler ve geliştirmeler hakkında karar verdiği otonom bir sistemdir. DAO akıllı kontrat ile çalışmakta ve sürdürülmektedir. Bu akıllı kontratlar Decentraland evrenindeki LAND sözleşmesi, evren içerisindeki avatarınızda kullandığınız eşyaların sözleşmesi ve emlak sözleşmesi gibi önemli unsurların kontrolünü elinde tutar. DAO, oylama yaparak bu sözleşmelerde güncellemeye gidebilir. Önemli bir not olarak, DAO MANA tokenın akıllı sözleşmesinin kontrolünü elinde bulundurmamaktadır. Bu nedenle MANA token özelinde, toplam arzı değiştirme gibi bir değişiklik yapamazlar. DAO'daki oylamalara Snapshot üzerinden off-chain şekilde oy verilebilir. Decentraland DAO, oluşturacağı ve oylamaya sunacağı akıllı kontratlar için Aragon platformunu kullanır.

Decentraland Coin (MANA)'yı Benzersiz Yapan Özellikleri

Decentraland (MANA), ortaya çıktığı yıl ve vizyonu açısından benzersizdir. Çoğu kişinin, son kullanıcıların yeni yeni duyduğu Metaverse dünyasına ilk yıllardan girerek bunun üzerine çalışmışlar ve bir sanal evren meydana getirmişlerdir. Bunun yanında ismindeki Decentra-Land, merkeziyetsiz arsa anlamına gelir. İçerdiği DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) sistemi ile evren içi kararların topluluk tarafından alınması, MANA'nın artık kurucu ekibi tarafından değil, oluşturduğu topluluk tarafından benimsendiğini göstermektedir. Çoğumuzun bildiği Ready Player One filmindeki OASIS evreni benzeri bir yapı oluşturulmuş ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Yapılacak geliştirmeler ve güncellemeler ile birlikte Metaverse'ün günlük hayatımızda daha fazla yer kaplamasında MANA önemli bir rol oynayabilir.

Dolaşımda Kaç Decentraland (MANA) Coin Bulunuyor?

MANA, ICO sürecinde toplam arzının %40'ını yatırımcılara satmıştır. Kullanıcı teşvikleri için %20, erken katılımcılar için %20 ve Decentraland ekibi için %20 token ayrılmıştır. 2023 Temmuz ayı itibari ile toplam arzı olan 2,193,179,327 tokendan 1,893,095,371 adeti şu anda dolaşımda bulunmaktadır.

MANA Coin Madenciliği

Sanılanın aksine MANA'nın madenciliği yapılamamaktadır. Unmineable benzeri platformlar, PoW (İş Kanıtı) algoritmalarını kullanan Bitcoin, Ethereum Classic vb. ürünlerin madenciliğini yaparak, kazanılan miktarı MANA'ya çevirir ve bu şekilde madencilik yapıldığı düşünülür. Aslında burada olan olay, başka bir ürünün madenciliğini yaptığımız halde ödemeyi seçtiğimiz varlık cinsinden almamızdır. Kendi blockchain ağı ve stake imkanı olmadığı için MANA coin madenciliği yapılamaz.

MANA Fiyat İstatistikleri

coingecko
Decentraland Fiyatı
$0,40
24s Düşük/24s Yüksek
$0,46/$0,50
7g Düşük / 7g Yüksek
$0,47/$0,52
Ticaret Hacmi
$77.360.329,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#98
Piyasa Değeri
$881.213.191,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,087788
Tüm Zamanların
En Yükseği
$5,85 -%91,85
25 Kas 2021 (2 yıldan fazla)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,0092368 %5.062,05
31 Eki 2017 (6 yıldan fazla)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow