Crypto coin

SHIBA INU (SHIB)

FİYAT 0,00 USD

%24S +%4,47

loading

SHIBA INU (SHIB) Satın Al

Shiba Inu Coin (SHIB) Satın Al

Shiba Inu (SHIB) alım satım işlemlerinizi Block Earner'da dakikalar içerisinde Türk Lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "SHIB Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda SHIB Coin alıp satın. Platformda minimum kripto alım satım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Shiba Inu Canlı Fiyatı Ne Kadar?

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 2021 yılında yapmış olduğu yükseliş sonrasında yatırımcıların dikkatini üzerine çekmiştir. Yeni memecoinler çıktıkça bu kategorinin başlarında gelen Shiba Inu (SHIB) de sıkça kendinden söz ettirmektedir. Shiba Uni fiyatı gerçek zamanlı olarak dolar ve TL cinsinden sayfamızda yer almaktadır.

Shiba Inu Coin (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB), 2020 yılında tamamen merkeziyetsiz bir topluluğun yönettiği token olması amacıyla Ryoshi takma isimli bir internet kullanıcısı tarafından Ethereum blockchaini üzerinde oluşturulmuş Memecoin'dir. Topluluğunun ismi ShibArmy'dir ve en güçlü kripto para/blockchain topluluklarından biridir. Shiba Inu, kendi ekosistemine sahip bir tokendir. Shibaswap üzerinde kullanıcılar takas işlemlerini gerçekleştirebilir, Opensea platformundaa Shiboshis NFT'lerini alıp satabilir, şu an test aşamasında olan Shibarum networkünde ucuz ve hızlı transferlerden faydalanabilirler. Aynı zamanda yine yapım aşamasında olan Shib: The Metaverse projesine katılıp metaverse dünyasının içinde pasif gelir kazanabilir ve eşsiz bir oyun deneyimi yaşayabilirler.

Shiba Inu Değeri Nasıl Belirleniyor?

Shiba Inu tokenin değeri, piyasadaki diğer varlıklar gibi arz ve talep doğrultusunda belirlenmektedir. Ek olarak piyasada olası bir "Memecoin" trendinde daha önce göstermiş olduğu yükselişlerden dolayı genellikle yatırımcıların ilgisini üzerine toplamaktadır. İç dinamiğinde ise Shiba ekosisteminin Layer 2 blockchaini olan Shibarum'un gelmesiyle, işlem ücretleri düşmesi ve daha fazla kişinin topluluğa katılması beklenmektedir.

SHIB Token Nasıl Alınır ve Satılır?

SHIB satın almak için, alım-satım platformunda SHIB bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra SHIB alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki SHIB seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız SHIB tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda Shiba tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

Shiba Inu Ekosisteminde Hangi Tokenler Yer Alır?

Shiba Inu (SHIB)

Ekosistemin ana tokenidir. Yaptığı yükselişler sonrasında dünyaca ünlü bir fenomen haline gelmiştir. Dogecoin'e alternatif olarak çıkmıştır ve "Dogecoin Killer" adıyla sıkça anılmaktadır.

Bone Token

Shiba Inu tokenin topluluğu olan ShibArmy'nin yönetişim tokenidir. Topluluk üyeleri tekliflerini bu tokenlar ile sunarak kararlarını da bu tokenlar aracılığı ile yansıtırlar.

Leash Token

Düşük sayıda arzıyla (107,646) Leash Token, Shiba topluluğundaki önde gelen destekçilere Shibaswap'a likidite sağlamaları sayesinde Bone token verilmesi, Shib: Metaverse projesinde erken alım fırsatı verilmesi gibi ayrıcalıklar sunan loyalty token'ıdır.

Shiba Inu Güvenli Mi?

Shiba Inu, ortaya çıkış amacı ve merkeziyetsiz topluluğu sayesinde yatırımcıların çoğuna güven vermektedir. Burada projenin amacının güvenli ve dağıtık bir Memecoin topluluğu oluşturmak olması, şeffaflığı ve projeyi ortaya çıkaran kişilerin kendilerine özel bir SHIB bütçesi ayırmaması öne çıkmaktadır. SHIB tokenların büyük bir bölümününün Vitalik Buterin'in cüzdanına gönderilmesi de proje takımına olan güveni arttırmıştır.

Shiba Inu Ne Zaman Çıktı ve Sahibi Kim?

Shiba Inu (SHIB), Ağuıstos 2020'de ortaya çıkmıştır. Shiba'yı oluşturan kişi Ryoshi takma isimli bir kişi ya da kişilerdir. Buna rağmen kendisi ve çekirdek geliştirici ekibin başlangıçta hiç tokeni yoktur. Shiba'nın Whitepaperı Shiba Woofpaper'da Ryoshi'nin belirttiği üzere pazarlama, geliştirme ya da başka herhangi bir amaçla Shib token dağıtılmamıştır. Bütün herkes tıpkı bir yatırımcı gibi, piyasa emri ile Shib almak zorundadır. Buradaki temel sebep, eşitlikçi bir topluluk ortaya çıkarmak için proje sahibinin almış olduğu insiyatifttir. Genel anlamda Shiba, milyonlarca holder'ı ve topluluk üyesine aittir. Çoğu merkeziyetsiz olduğunu iddia eden blockchain projelerinin amacı da belirli bir zümreden daha çok topluluğa ait olmaktır.

communityToplulukTwitter

SHIB Fiyat İstatistikleri

coingecko
SHIBA INU Fiyatı
$0,00
24s Düşük/24s Yüksek
$0,00/$0,00
7g Düşük / 7g Yüksek
$0,00/$0,00
Ticaret Hacmi
$238.798.437,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#19
Piyasa Değeri
$5.598.793.112,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,042652
Tüm Zamanların
En Yükseği
$0,00008616 -%88,97
28 Eki 2021 (2 yıldan fazla)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,000000000056366 %16.854.736,33
28 Kas 2020 (3 yıldan fazla)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow