Crypto coin

Worldcoin (WLD)

FİYAT 3,65 USD

%24S -%2,27

loading

Worldcoin (WLD) Satın Al

WLD token (Worldcoin) Satın Al

Worldcoin (WLD) alım satım işlemlerinizi Block Earner’da dakikalar içerisinde Türk lirası ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınıza Türk lirası yatırarak Kripto Al/Sat sekmesinde "WLD Al" butonuna tıklayın ve dilediğiniz miktarda WLD token alıp satın. Platformda minimum kripto alım limiti yalnızca 1 TL'dir.

Worldcoin (WLD) Nedir?

Worldcoin, dünya üzerindeki herkesin dahil olabileceği bir kimlik ve finansal ağ olmaya amaçlayarak kurulmuş bir kripto para projesidir. Kurulma sebebi, dünyadaki tüm insanlara eşit derecede finansal araçlara imkan tanımaktır. Worldcoin, World ID ve WLD token’a dayalı olarak kurulmuştur. World ID, dijital bir kimlik ağıdır ve Kişilik Kanıtı algoritmasını kullanır. WLD ise platformun ERC-20 standartları ile oluşturulmuş kripto parasıdır.

Worldcoin ekibi, kişilik kanıtının günümüzde gitgide önemli bir hale geleceğini savunmaktadır. Bunun sebebi, yapay zeka araçları sayesinde artık insan ve bot kavramlarının kolayca ayırt edilemeyen bir hale gelmesidir. Bu nedenle Worldcoinin temelinde Kişilik Kanıtı algortiması bulunur. Worldcoin token, Worldcoin ağının genişlemesi ve büyümesi için kullanılmaktadır. Worldcoin yapay zekanın daha da gelişeceği önümüzdeki günlerde insan ve yapay zeka ayrımı için biometrik donanımlar kullanılması gerektiğini savunur.

Worldcoin ağı sayesinde oluşturulabilecek potansiyel uygulamalara şunlar örnek verilebilir:

 1. Dünyadaki herkesin kullanabileceği bir dijital para transferi hizmeti
 2. Yapay zeka ve insanların ayrıştırılabileceği bir uygulama
 3. Worldcoin token ile desteklenen yönetişim araçları

World ID Nedir?

World ID, sıfır bilgi kanıtı yöntemleri sayesinde kullanıcıların herhangi bir verisini paylaşmadan insan olduklarını kanıtlamaya yaratan bir kişilik kanıtı sistemidir. Orb adı verilen biometrik bir donanım ile kullanıcılar online olarak insan olduklarını kanıtlayabilir ve bunun için gizli bir veri paylaşmalarına gerek kalmaz. Bu işlem, kullanıcıların gözlerini taratmasını ve IrisCode isimli bir kimlik kodu oluşturmasını sağlar.

Worldcoin Token Nedir?

WLD (Worldcoin Token), Worldcoin’in sunmuş olduğu finans ve kimlik altyapısı üzerinde oluşturulacak yeni uygulamalarda kullanıcılara teşvik vermek ve ağın büyümesine katkıda bulunmak için oluşturulmuştur. WLD, 24 Temmuz 2023 tarihinde piyasaya çıkmıştır. WLD, Ethereum ve Optimism ağlarında desteklenmektedir. Optimism köprüleri aracılığıyla iki ağ arasında transfer edilebilir veya kullanılabilir.

World App Nedir?

World App ise platformun altyapısını oluşturan iki bileşen olan World ID ve Worldcoin’in ortak buluştuğu yerdir. Kullanıcılar insan oldukları kanıtını bu uygulama üzerinden doğrulayabilirler ve kendilerine ait World ID’lerini oluşturabilirler.

Worldcoin toplam arzı ne kadar?

Worldcoin’in toplam arzı 10 milyar adetten oluşmaktadır. Aynı zamanda tokenin oluşturulduğu akıllı kontratta ilk 15 yıl %0 enflasyon, 15 yıl sonrasında ise yıllık %1.5’a kadar enflasyon izni verilmiştir. WLD token dağılımı, %75 topluluk, %13.5 yatırımcılar, %9.8 geliştirici ekibi ve %1.7 hazine bölümlerine ayrılmıştır. Token açılımları ile birlikte, ilk yılın sonunda piyasada 2 milyar, 3. yılın sonunda 4 milyar ve sonrasında aylık açılımlar ile birlikte 15. yılın sonunda 10 milyar token’a ulaşılması beklenmektedir.

Worldcoin Kurucuları Kimlerdir?

Worldcoin, OpenAI şirketinin CEO’su ve kurucusu olan Sam Altman, eski bir Google mühendisi olan Max Novendstern ve eski bir Uber yöneticisi olan Alex Blania tarafından kurulmuştur. TFH (Tools for Humanity) adı verilen kar amacı gütmeyen kuruluş, Worldcoin’i geliştirmektedir. Kurucuları dışında, Worldcoin, Andreessen Horowitz (a16z), Coinbase Ventures, Multicoin Capital, Solana kurucusu Anatoly Yakovenko gibi önemli yatırım şirketlerinden ve kişilerden toplam 150 milyon dolar yatırım almışlardır.

Worldcoin (WLD) coin nasıl alınır ve satılır?

WLD token satın almak için, alım-satım platformunda WLD bulunan bir borsada hesap oluşturmanız gerekmektedir. Block Earner'da hesap oluşturup, kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamladıktan sonra WLD alım satım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Block Earner'ın anlaşmalı banka hesaplarına dilediğiniz miktarda Türk lirasını Havale, EFT ya da FAST işlem aracılığı ile aktardıktan sonra, Kripto Al/Sat sekmesindeki WLD seçeneğine tıklayın. Satın almak istediğiniz miktarı girerek "Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız WLD tokenları satmak için ise "Sat" butonuna tıklayıp istediğiniz miktarı girip satabilirsiniz. Aynı zamanda WLD tokenlarınızı sahip olduğunuz bir Web3 cüzdanına çekebilirsiniz.

communityToplulukTwitter

WLD Fiyat İstatistikleri

coingecko
Worldcoin Fiyatı
$3,65
24s Düşük/24s Yüksek
$6,10/$7,49
7g Düşük / 7g Yüksek
$3,09/$7,86
Ticaret Hacmi
$714.425.992,00
Piyasa Değeri Sıralaması
#84
Piyasa Değeri
$990.554.121,00
Hacim / Piyasa Değeri
0,721239
Tüm Zamanların
En Yükseği
$7,95 -%6,27
19 Şub 2024 (4 ay)
Tüm Zamanların
En Düşüğü
$0,973104 %666,03
13 Eyl 2023 (9 ay)
earn yield

Dakikalar içerisinde Block Earner’lı olun

 • 1.

  Kimliğinizi doğrulayın

  Kayıt olun ve kimlik doğrulayın

 • 2.

  TL yatırın

  Nakit hesabınıza TL yatırın

 • 3.

  Finansal değer yaratın

  Önde gelen platformlara ve ürünlere erişin

Hesap OluşturArrow